W kwietniu 2024 r. odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe w Halepaghenschule w Buxtehude.

W Poniedziałek po uroczystym otwarciu, podczas którego powitali nas Gospodarze oraz główny koordynator projektu, p. prof. B. Cudak Wszystkie grupy narodowe mogły zaprezentować się reszcie uczestników. Motywem przewodnim autoprezentacji naszej polskiej grupy było zapoznanie z elementami kultury ludowej naszego regionu. Dlatego na koniec naszej autoprezentacji Ania z Tymkiem zatańczyli w strojach krakowskich krakowiaka.

Ważnym elementem był bufet międzynarodowy, na którym wszyscy mogli skosztować potraw przywiezionych przez delegacje szkół partnerskich.

Kiedy już wszyscy najedli się przeróżnych smakołyków gospodarze zaprosili gości na lekcję miejscowego dialektu (Plattdeutsch).

Na zakończenie tego pierwszego, bardzo intensywnego dnia odbyliśmy spacer po mieście.

Drugi dzień dla nauczycieli zaczął się wcześnie od wprowadzenia w projekt i założenia pracy w grupach.

Przez 3 dni uczniowie pod opieką nauczycieli pracowali w 6 grupach międzynarodowych.

We wtorek znów zapoznawaliśmy się z Buxtehude – zwiedziliśmy muzeum historyczne i kościół.

Całą środę spędziliśmy w pobliskim Hamburgu. Zwiedziliśmy port płynąc statkiem wycieczkowym, spacerowaliśmy po mieście, wzięliśmy udział w warsztatach “Dialog w ciszy” wczuwając się w sytuację ludzi niesłyszących.

W czwartek po pracy w grupach pojechaliśmy do Yorku, gdzie zwiedzaliśmy sady oraz magazyny i przetwórnię jabłek.

W ostatnim dniu pobytu w szkole nauczyciele szkół partnerskich prowadzili przeróżne lekcje w grupach międzynarodowych, tzw. klasach międzykulturowych. Nasza pani prof. A. Gajewska poprowadziła lekcję tańców integracyjnych, która bardzo spodobała się jej uczestnikom.

Najważniejszym punktem dnia była prezentacja rezultatów pracy w grupach międzynarodowych. Powstały materiały do kampanii informacyjnej na Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego: Plakaty, ulotka, scenariusze lekcji języka niemieckiego, angielskiego i lekcji w języku ojczystym oraz spot filmowy.

Na koniec spotkania w Buxtehude dokonaliśmy jego ewaluacji. Podziękowaliśmy też gospodarzom za jego organizację.

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć