W ostatnim tygodniu września w szkole partnerskiej w Asyżu odbyło się międzynarodowe spotkanie  projektowe połączone z wymianą uczniów. Na spotkanie poleciała też grupa z naszej szkoły.

W poniedziałek wszystkich powitali włoscy koordynatorzy, uczniowie, dyrekcja, mer Asyżu i główny koordynator projektu, p. prof. B. Cudak. Włoska grupa teatralna przedstawiła fragment musicalu.

Każda szkoła zaprezentowała się wszystkim uczestnikom. Nasi uczniowie przedstawili się prezentując różne aspekty twórczości patrona naszej szkoły Stanisława Wyspiańskiego. W nawiązaniu do loga Ósemki uczyliśmy partnerów składać i wycinać listek kasztanowca, przy czym było dużo zabawy i śmiechu.

Po autoprezentacjach odbył się bufet międzynarodowy, podczas którego częstowaliśmy się specjałami krajów partnerskich. W polskim bufecie największym powodzeniem cieszyły sie ruskie pierogi i sernik.

Najedzeni po uszy wzięliśmy udział w lekcji włoskiego a następnie zwiedzaliśmy z przewodnikami w 2 grupach językowych Bazylikę św. Franciszka.

Wtorek rozpoczęliśmy od spaceru po Asyżu w grupach międzynarodowych. A resztę dnia spędziliśmy na pracy projektowej.

Środa upłynęła na pracy projektowej w grupach międzynarodowych. Grupy przeprowadziły  też w różnych klasach przygotowane eksperymenty. Odbyły się również 4 lekcje w klasach międzykulturowych.

Czwartek spędziliśmy w Perugii, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach z psychologami z Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu dla Obcokrajowców na temat relacji międzyludzkich.

Potem spacerowaliśmy po mieście w małych grupach rozwiązując zadania przygotowane przez naszych partnerów z Asyżu.

Piątek był ostatnim dniem pracy projektowej. Wszystkie grupy zaprezentowały wyniki swojej pracy. Odbyła się ewaluacja spotkania. Nauczyciele też podsumowali pracę w swoim gronie. Na zakończenie wszyscy goście podziękowali gospodarzom za przygotowanie spotkania.

Na koniec zdjęcia grupowe.

Było świetnie ale niestety trzeba wracać do domu.