Spotkanie Erasmus w Asyżu

Już drugi dzień grupa Erasmus+ bierze udział w spotkaniu projektowym w Asyżu.
Zostaliśmy serdecznie powitani przez tutejszych “wszystkich świętych” czyli dyrekcję szkoły, koordynatorki włoskie, panią mer Asyżu no i oczywiście głównego koordynatora projektu czyli przez panią prof. Cudak.
Wszystkie grupy przedstawiły się w różny sposób. Polska grupa zaprezentowała się poprzez przedstawienie różnych aspektów twórczości patrona naszej szkoły. Przy okazji prezentacji nauczyliśmy wszystkich uczestników wycinać listek podobny do logo naszej szkoły. Rezultaty były bardzo różnorodne, ale wszyscy świetnie się bawili.
Potem próbowaliśmy przysmaków przywiezionych z regionów szkół partnerskich. Objedzeni po uszy wzięliśmy udział w lekcji włoskiego i nauczyliśmy się zamawiać włoskie potrawy w restauracji. Na koniec dnia zwiedzaliśmy Bazylikę św. Franciszka. Dziś od rana biegaliśmy po różnych punktach Asyżu gromadząc informacje i odpowiadając potem na pytania uczniów włoskich prowadzących grę. A teraz pracujemy w międzynarodowych grupach nad scenariuszami eksperymentów związanych z tematyką spotkania czyli relacjami interpersonalnymi i zdrowiem psychofizycznym w kontekście uczestnictwa w sieci.